Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Бурлака А.П.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Бурлака А.П. 
Роль радикальних форм кисню і оксиду азоту в молекулярних механізмах канцерогенезу: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 04.01.07 / А.П. Бурлака ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2002. — 40 с. — укp.

Розглянуто спільні ланки порушень у разі дії на організм агентів хімічної та радіаційної природи. Дослідження проведено на моделях хімічного канцерогенезу, індукованого поліциклічним ароматичним вуглеводнем і нітрозаміном, а також за умов постійного тривалого впливу іонізувальної радіації низької потужності у зв'язку з аварією на ЧАЕС. Вперше доведено, що під дією на організм хімічних канцерогенів та іонізувальної радіації на стадії ініціації відбуваються зміни у мембранах клітин, що призводить до значного збільшення швидкості генерування супероксидних радикал-аніонів і гідроксильних радикалів в електронтранспортному ланцюзі ендоплазматичного ретикулуму клітин печінки та нирок. Виявлено зміни у системі елімінації радикальних форм кисню, що пов'язано з порушеннями у координації функціонування антиоксидантних ферментів (СОД і каталази), внаслідок чого підсилюється вільнорадикальне окиснення у мембранах клітин. Встановлено утворення комплексів оксиду азоту з гемовими та негемовими білками в електронтранспортних системах мембран клітин під впливом на організм агентів хімічної та радіаційної природи. Виявлено спільну ланку у структурно-функціональних порушеннях у надниркових залозах тварин, що призводить до змін у процесах гідроксилювання стероїдних гормонів за умов впливу на організм іонізувальної радіації та у процесі канцерогенезу в молочних залозах. Одержано дані стосовно селективної модифікації гуаніну у молекулі ДНК внаслідок дії на організм радіонуклідів, що проявляється у збільшенні кількості та швидкості екскреції 8-oxodG, 8-oxoG. Досліджено залежність кількісних показників молекулярного маркера оксидного пошкодження ДНК від рівня інтенсифікації оксидних процесів. В експериментальних і клінічних дослідженнях виявлено маркери ризику ініціювання канцерогенезу під впливом на організм агентів хімічної та радіаційної природи. Зазначено, що меланінові пігменти грибного походження, біофлавоноїди виявляють антирадикальні та антиканцерогенні властивості і можуть бути використано як уловлювачі супероксидних радикал-аніонів і гідроксильних радикалів для профілактики розвитку пухлин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-12
Шифр НБУВ: РА320435 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського